20. OKTOBAR

12.00-12.50PROMETEJ – „Nikola Pašić“ – Miloš Kazimirović, Zoran Kolundžija
13.00-13.50DIBIDUS – „Faceless“, Koko Davez, Španija
Govornici: Koko Davez, autor, Aneta Trivić, prevodilac, Katarina Stanković Bjegović, kustos i Jelena Stevanović, urednica.
17.00-17.50UDRUŽENJE ROMSKIH KNJIŽEVNIKA – „Knjiga o Jovu“
Govore: Zlatomir Jovanović, dr Ugrin Popović, mr Nataša Babeu, moderator Lidija Malović

21. OKTOBAR

11.00-11.50UDRUŽENJE ROMSKIH KNJIŽEVNIKA – “Promislenija – Majnerni“, Ana Smiljanić
Govore: Ana Smiljanić, Zlatomir Jovanović, Lidija Malović, Katarina Sarić
12.00-12.50PORTALIBRIS
„Poslednja ljubav predsednice Srbije“ Veroslav Rančić, „Ravan“ Dušan Pačković, „Princeza Elizabeta“ Marija Milojević, „Uroševa hronika: gospodari i župani“ Vladimir Đurđić, „Knjiga“ Vladislav Radak, „Mustafa Golubić“ Boris Rašeta. Učestvuju: urednica Portalibrisa Jovana Ristić i autori
13.00-13.30ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH HRVATA – „Sonetist Antun Gustav Matoš“, priredila Vlasta Markasović
Govore: Vlasta Markasović, Mirko Ćurić i Katarina Čeliković
13.30 -14.00HRVATSKA RIJEČ – Predstavljanje časopisa Nova riječ i mladih hrvatskih pesnika iz Vojvodine
14.00-14.50PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE
Izdanja Republičkog centra za istraživanje ratnih zločina i traženje nestalih lica: Nikola Borković: „Šta su skrivile?“ – Stradanje beba u Kliničko-bolničkom centru Banja Luka u maju i junu 1992. Govore: mr Milorad Kojić, direktor Republičkog centra za istraživanje ratnih zločina i traženje nestalih lica, prof. dr Goran Latinović i autor.
15.00-15.50EGIPAT – POČASNI GOST – Okrugli sto „Sajmovi knjiga i izdavačka industrija“
Učestvuje: predsednik Međunarodnog sajma knjiga u Kairu dr. Hajtam Elhag Ali i generalna direktorka Beogradskog sajma Danka Selić
16.00-16.50PRESING – „Antologija slovenačke poezije“ i „Antologija francuskog dadaizma“
Učestvuju: Dušan Stojković i gosti iz Slovenije
17.00-17.50KRIMINALISTIČKO-POLICIJSKI UNIVERZITET – Promocija izdanja iz 2019. godine
Moderator: prof. dr Stevo Jaćimovski
18.00-18.50CENTAR ZA PROMOCIJU NAUKE – Edicija „Limes“ i zbornik „Josip Sibe Miličić“ vreme, prostor, sudbine
Urednici zbornika: dr Svetlana Šeatović i prof. dr Sanja Roić. Govornici: dr Boja Jović, dr Svetlana Šeatović, dr Aleksandar Jerkov, prof. dr Sanja Roić
19.00-19.50UK „MARKO MILJANOV“
Zbirka poezije „Kapi života“, Veselina Vujovića Viveta, zbirka poezije „Plamena slutnja“, Milan Živković

22. OKTOBAR

11.00-11.50SLUŽBENI GLASNIK – „Madžidove priče“ Hušang Moradi Kermani
Govore: autor, Petar Arbutina, Aleksandar Dragović
12.00-12.50PORTALIBRIS – „Između sna i jave“ Ljiljana Banjanin Vukić
Učestvuju: urednica Portalibrisa Jovana Ristić i autorka
13.00-13.50MIKS MEDIJA – Predstavljanje knjige “Marcipan – carstvo moga oca” Mikloša Samoša
14.00-14.50PRAVNI FAKULTET – „Međunarodno oporezivanje u doba anksioznosti“, Svetislav Kostić
Učestvuju: prof. dr Vuk Radović, prof. dr Dejan Popović. „EDICIJA CRIMEN“, govori prof. dr Đorđe Ignjatović
15.00-15.50IZDAVAČKA KNJIŽARNICA ZORANA STOJANOVIĆA – „Mitovi našeg vremena“, Umberto Galimberti
16.00-16.50ZAVOD ZA UDŽBENIKE – „Slovenski krug“
17.00-17.50TREĆI TRG – „Muzički roman“ Kolja Mićević
Govore: Kolja Mićević, Miodrag Mišo Rogan, Dejan Matić
18.00-18.50ZAVOD ZA UDŽBENIKE – „Signalna svetla“ Pjer Burdije, „Društvo i sukob“ Srđan i Marica Šljukić
19.00-19.50UK „MARKO MILJANOV“
„Zbirka primjera i pouka Neša Stanića“, (reprint) iz 1907.
Zbirka poezije „Glasnik iskona“, hadži Ljubisav Bjelić Morački

23. OKTOBAR

11.00-11.50GRADSKA BIBLIOTEKA PANČEVO – Izdanja ustanova kulture grada Pančevo
Govore: autori, urednici i predstavnici izdavača
12.00-12.50ZAVOD ZA UDŽBENIKE – „Kompleksne bolesti“, akademik Zoran Kovačević
13.00-13.50ADVAITA – „Sveta Gora, Nova duhovna vizija“
14.00-14.50PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE – Srebrenica – stvarnost i manipulacije
Knjigu objavljenu na srpskom i engleskom jeziku u izdanju Organizacije starješina Vojske Republike Srpske predstaviće: prof. dr Milovan Milutinović, prof. dr Slobodan Župljanin, prof. dr Zoran Kalinić, Milivoje Ivanišević, advokat Branko Lukić i general potpukovnik mr Petar Škrbić
15.00-15.50KNJIŽARNICA ZLATNO RUNO – Branimir Džoni Štulić, Kamenko Pajić
Govore: Dušan Vesić i Kamenko Pajić
16.00-16.50JMU RTS – „Srbi i evropski kompozitori“ Dejan Tomić
Učestvuju: Gordana Krajačić, Milivoje Pavlović, Dragan Inđić, Dejan Tomić i solista Uroš Dojčinović
17.00-17.50NB „VUK KARADŽIĆ“, KRAGUJEVAC
Izdanja ustanove kulture „Koraci“, grupa autora i urednici
18.00-18.50PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE
Predstavljanje najboljih romana ovogodišnjeg konkursa „Zlatna sova“ Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Istočno Sarajevo. Goran Labudović Šarlo: “Vetruška u danima neba”, Lebreht Gašpar: “Neprevodivi rečnik sinonima”; Šćepan Aleksić: “Čekajući žutu vojsku”. Govore: prof. dr Jovan Delić, dr Željka Pržulj i Dragan Bedov; voditelj Dejan Kerleta
19.00-19.50DK STUDENTSKI GRAD – „Prskalica“, Bojan Savić Ostojić
Govore: Bojan Marković i autor, moderator Tamara Mitrović

24. OKTOBAR

11.00-11.50UDRUŽENJE ROMSKIH KNJIŽEVNIKA – „Stanica“ Lidija Malović
Govore: Zlatomir Jovanović, Katarina Sarić, Lidija Malović
12.00-12.50EDUKA – Promocija zbornika „Čas za ugled 5“ i priručnika za praktičnu i integrativnu nastavu
Govori: urednički tim Eduke
13.00-13.50EDUKA – Promocija novih izdanja biblioteke Pedagoška raskršća
Govori: urednički tim Eduke
14.00-14.50KNJIGE I SNIMANJA Emira Kusturice
Sa rediteljem razgovara Muharem Bazdulj.
15.00-15.50SKC ĆIRILICA BG – „Krajiški mač“, Vinko Stupar
Govore: autor, Aleksandar Čotrić i Predrag Ostojić
16.00-16.50NOVOSTI – „Istina o bomardovanju RTS-a“, Milorad Komrakov
17.00-17.50ZAVOD ZA UDŽBENIKE – „Vodič kroz Hilandar“
18.00-18.50BESNA KOBILA – „Luftoman – nema oaze“, Bojan Savić Ostojić
Govore: Dragana Kovačević, književna kritičarka, Goran Lakićević, urednik i Bojan Savić Ostojić, autor
19.00-19.50ARETE – „Godine obrnutim redosledom“, Nadia Teranova, Italija
Govore: autorka, Anita Vučo, prevodilac i Ana Marija Grbić, urednica

25. OKTOBAR

11.00-11.50BIBLIOTEKA SAVEZA SLEPIH SRBIJE „DR MILAN BUDIMIR“ – Audio deskripcija – trenutno stanje i perspektive u prilagođavanju kulturno-umetničkih, medijskih i elektronskih sadržaja osobama oštećenog vida
Učestvuju: Branka Brkić, Violeta Vlaški, Boris Dončić i Bane Matić
12.00-12.50NB STEFAN PRVOVENČANI, Kraljevo
Predstavljanje Edicije Povelja 2019 – Biblioteke „Posed poetike” (Vladimir Dimitrijević, „Iz epa u film”, Gojko Božović, „Kraljevstva bez granica”, Bojana Stojanović Pantović, „Čist oblik ekstaze”) i „Poezija nastaje” (Zlata Kocić, „Prostori duše”). Govore autori i urednica Ana Gvozdenović
13.00-13.50NB STEFAN PRVOVENČANI, Kraljevo
Predstavljanje Edicije Povelja 2019 – Biblioteka „Poezija danas” (Dragan Bošković, „Breaking the waves”, Nikola Živanović, „22”, Velimir Knežević, „Dunav stanica”, Damir Jocić „Opna”, Vasa Pavković, „Na odmorištu”, Dejana Nikolić, „Kalendar”, Milunika Mitrović, „Privremena utočišta”, Jevrosima Ristović, „Epitaf za mir”, Nebojša Lapčević, „Berači polena”, Žarko Milenković, „Krhotine leta”). Govore autori i urednici Dejan Aleksić i Živorad Nedeljković
14.00-14.50TREĆI TRG – „Pas i anđeo“ i „Ja sam vetar“, Jun Fose
Govore: Radoš Kosović i Uroš Kotlajić
15.00-15.50EGIPAT – POČASNI GOST – Seminar „Iskustvo prevođenja srpske književnosti na arapski jezik“
Govori: dr Anvar Meget
16.00-16.50ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA HGK – „Ezan“, Ivana Šojat
Moderator Dragan Velikić
17.00-17.50SRPSKO KULTURNO DRUŠTVO „PROSVJETA“ – Informativna i izdavačka delatnost SKD „Prosvjeta“, nova izdanja 2019.
Govori: Čedomir Višnjić, urednik
18.00-18.50IKP EVRO BOOK – TRIBINA – Čitaj da budeš najjači
Učestvuju: Aleksandra Đorđević, Željka Burgund, Vesna Stanojević, Gordana Subotić, Saša Edi Đorđević…
19.00-19.50KNJIŽEVNA OMLADINA SRBIJE – Svečana dodela književne nagrade „PEGAZ“ za 2019. godinu
20.00-20.50KRAJIŠKI PRIVREDNIK – „Deca u logorima Nezavisne države Hrvatske“, Danica Kaća Čolović, dr Momčilo Subotić

26. OKTOBAR

10.00-10.50UDRUŽENJE ROMSKIH KNJIŽEVNIKA – Nedovršeni razgovori književnika
Učestvuju: Zlatomir Jovanović, Lidija Malović, Katarina Sarić
11.00-11.50GRADSKA BIBLIOTEKA PANČEVO – „Srpske manastirske biblioteke do kraja XVIII veka“, Žarko Vojnović
Govore: prof. dr Gordana Stokić Simončić, Goran Trailović i autor
12.00-12.50TREĆI TRG – „Pisma iz Praga“, Biserka Rajčić i „Ljubav u oštećenom stanju“, Eva Lipska (prevod Biserka Rajčić)
Govore: Biserka Rajčić, Ognjen Aksentijević i Uroš Kotlajić
13.00–13.50DK STUDENTSKI GRAD – „Pop književnost“, Muharem Bazdulj, „Brendopedija“, Milan Miličić
Govore: autori, Gordana Milosavljević i Tamara Mitrović
14.00-14.50ALMA – „Lov na lepotu“, Atila F. Balaž, „Posle ćutanja“, Šandor Halmoši
Govore: Jolanda Kovač, dr Milutin Đuričković, dr Đorđe Otašević, autori
15.00-15.50PROSVJETA, Sarajevo
Izabrana poezija Alekse Šantića povodom 150. godišnjice rođenja, „Žena u vremenu“ Jelica Belovic-Bernardžikovska, „Sarajevske priče“ Hadži Makso Despić, „Ženskom rukom bosanskom“ Dragana Tomašević, „Pripovjedači na sceni“ Miloš Lazin, Katalog slika Branka Šotre, „Almanah“- Prosvjetin godišnjak (nova serija) za 2018/2019. godinu, „Bosanska vila“-časopis za književnost, kulturu i društvena pitanja br. 73-74 i 75-76. Medijator Dejan Garić, Dragana Tomašević, Željko Grahovac, Goran Karanović
16.00-16.50KNJIŽEVNA OPŠTINA VRŠAC – Promocija novog kola edicije „Nesanica“
„Proleća u Topčideru“ Petar Peca Popović, „Beskraj kao Brankuši“ Ana Babuc Kurdu, „Čovek bez sudbine“ Emil Sioran, „Muzini vetrovi“ Miodrag Raičević, „Ogledalo na pijaci Bajloni“ Saša Radojčić. Govore: Mihajlo Pantić, Ana Babuc Kurdu, Petar Peca Popović, Gabrijel Babuc, Miodrag Raičević, Saša Radojčić…
17.00-17.50PRESING – „Otisci svetlosti“, Tasos Falkos, Grčka
Govore: autor, Predrag Milojević gosti iz Solunskog književnog kluba
18.00-18.50PRESING – Predstavljanje zbirki pesama objavljenih između dva Sajma knjiga
Učestvuju: Enesa Mahmić (Slovenija), Predrag Milojević, Borivoj Vezmar, Nadežda Purić, Siniša Puač, Zoran Antonijević, Goran Lončarević, Duška Kisin, Miloš Nastić i drugi pesnici.
19.00-19.50UK „MARKO MILJANOV“
„Srboznanke i druge tajke“, mr Slobodan Čurović Apis.
Zbirka poezije „Hristovište Gazimestana“, mr Nikola Nenezić Čudesni
20.00-20.50FENG ŠUI INSTITUT – Feng Šui tajne za srećan dom

27. OKTOBAR

12.00-14.00UDRUŽENJE PISACA – Pesnički maraton