21. OKTOBAR

13:30SVEČANO OTVARANJE
14:15„Nezaborav“ – časopis Udruženja porodica kosmetskih stradalnika
Učestvuju: Nataša Šćepanović i Gordana Đikanović
15:00„Znamenja i značenja (Ogledi o srpskoj književnosti Kosova i Metohije)“
Autor: dr Marija Jeftimijević Mihajlović
Učestvuju: dr Jasmina Ahmetagić, dr Nebojša Lazić i Mirjana Bečejski
15:45Naučni časopis „Baština“ sv. 46 (2018); „Baština“ sv. 47 (2019) i „Baština“ sv. 48 (2019)
Učestvuju: dr Dragan Tančić, dr Jasmina Ahmetagić i dr Dalibor Velojić
16:30„Informaciono-komunikaciona tehnologija u nastavi likovne kulture“
Autor: dr Vojislav Ilić
Učestvuju: dr Sanja Filipović i dr Mladen Vilotijević
17:00„NN lice“
Autor: Dragica Majstorović
Učestvuju: dr Dušan Čelić, Milena Parlić i Nebojša Nikolić
17:30„ZaDAH ŽIVOTA“
Autor: Dragan A. Đorđević
Učestvuje: Stana Dimić Skočajić
18:00„Ključar 8 kapije Vavilona“
Autor: dr Zoran Nedeljković
Učestvuju: dr Srđan Šljukić i dr Milojica Šutović
18:30„Dramske tehnike u nastavi stranog jezika“
Autor: dr Danijela Kulić

22. OKTOBAR

13:30„Karate na Kosovu i Metohiji“
Autor: Milan Radičević
Učestvuje: Radomir Filipović
14:00Časopis za kulturu i književnost „STREMLJENJA“
Učestvuju: Svetozar Vlahović, Rada Komazec, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Jasmina Stoiljković i Jefimija Đinović
15:00Tematski zbornik „Srpsko-ruski odnosi u prošlosti i sadašnjosti“, knj. 2 (2018)
Učestvuju: dr Dragan Tančić, dr Marija Jeftimijević Mihajlović i dr Velibor Lazarević
16:00„Savremeni modeli mentalnog zdravlja – od odsustva patologije do blagostanja“
Autor: dr Dragana Stanojević
Učestvuju: dr Miroslav Krstić, dr Jelena Minić i dr Dušan Ranđelović
16:30„Zbirka vežbi iz razvojne psihologije“
Autor: dr Jelena Minić
Učestvuju: dr Dragana Stanojević, dr Biljana Jaredić i dr Dušan Ranđelović
17:00„Obrazovanje i kvalitet života u uslovima tranzicije: međunarodni tematski zbornik“
Učestvuju: dr Miroslav Krstić, dr Olivera Radović, dr Jelena Minić, dr Dragana Stanojević, dr Dušan Ranđelović i dr Biljana Jaredić
17:30„NARODNA KNJIŽEVNOST SRBA NA KOSOVU I METOHIJI“ (6-10)
Priredio: Vladimir Bovan
Učestvuju: Svetozar Vlahović, Rada Komazec, Radoslav Zlatanović i Jasmina Stoiljković
18:15„Ikonološki lavirint Felix Romuliana, Ogledi iz teorije kasnoantičke umetnosti“
Autor: mr Goran Janićijević
Učestvuju: dr Olga Špehar, dr Dragana Janić i dr Ivan Becić

23. OKTOBAR

13:00„Moj divni Kolašin“ Grigorije Božović
Urednik: Dragiša Bojović
Učestvuju:dr Miloš Kovačević, dr Mileta Aćimović Ivkov i Andrijana Živanović
13:45Zbornik radova „Zlata Kocić: slavuji, ljiljani, lestve i časopisa Vidovdanski glasnik“
Urednici zbornika: Žarko Milenković i Slobodan Vladušić
Učestvuju: Zlata Kocić, dr Slobodan Vladušić, mr Živojin Rakočević i msr Žarko Milenković
14:30„Dva vazduha“
Autor: Blagoje Savić
Učestvuju: Miljurko Vukadinović i Duško Novaković
15:00„Biohemija vitamina i oligoelemenata“
Autori: dr Bojana Kisić i dr Dijana Mirić
Učestvuju: dr Ljiljana Popović i dr Bojana Kisić
15:30„Antologija bola“ i „Moji prijatelji pesnici“
Autor: Aleksandar Saša Jovanović
Govore: Đorđe Jevtić, Novica Sovrlić
16:00Zbirka rodoljubive poezije „Odvedi ih Gospode“
Autor: Ranko Đinović
Učestvuju: Akademik Matija Bećković, Rada Komazec, Jasmina Stoiljković i Jefimija Đinović
17:00„Zbornik radova Filozofskog fakulteta (1, 2, 3, i 4)“
17:30„Ser Gavejn i zeleni vitez: prevod, tumačenja i značenja“
Autor: dr Mladen Jakovljević
Učestvuju: dr Mirjana Lončar-Vujnović i dr Vladislava Gordić Petković.
18:00„Organizovani kriminal, teorijski i metodološki pristup“
Autori: dr Siništa Dostić, dr Dragan Tančić i Petar Tančić
Učestvuju: dr Miodrag Gordić i dr Milan Milošević
18:30„Uvir na izviru“
Autor: Olivera Budimir
Učestvuju: Zorica Peleš i Ljubisav Arsić

24. OKTOBAR

12:30Kao mesec na rubu haljine
Autor: Ranko Đinović
Učestvuju: Rada Komazec, Radomir Stojanović, Jasmina Stoiljković i Jefimija Đinović
13:00„Naličje tišine“
Autor: Radomir Stojanović
Učestvuju: Vidak Maslovarić, Rada Komazec i Jasmina Stoiljković
13:30Zbornik radova Učiteljskog fakulteta br.13
Učestvuju: dr Slađana Vidosavljević i dr Emilija Marković„Zbornik sažetaka s naučnog skupa sa međunarodnim učešćem: Inovativni pristup vaspitanju i obrazovanju: stanje dileme i perspektive“
Učestvuju: dr Siniša Minić i dr Ljiljana Paunović

„Motivacija i učenje“
Autor: dr Emilija Marković

„Didaktička istraživanja u pedagoškoj teoriji i obrazovno-vaspitnoj praksi“
Autor: dr Jelena Krulj

„Ruski jezik za studente pedagoške struke“
Autor: mr Raisa Cvetković

15:00„Niti istog klupka“
Autor: dr Ana Stišović Milovanović
Učestvuju: dr Milisav Savić, dr Jasmina Ahmetagić i dr Marija Jeftimijević Mihajlović
15:40„Kosovo i Metohija u politici velikih sila 1896-1908; Priština na razmeđi vekova“
Autor: dr Vesna Zarković
Učestvuju: dr Marko Atlagić, dr Aleksandar Rastović i dr Miloš Ković
16:20„Solfeđo I za prvu godinu osnovnih akademskih studija“
Autori: dr Slobodan Kodela i dr Igor Nikolić
Učestvuju: dr Vera Milanković i dr Milena Petrović
17:00„Nauka bez granica (1-5), međunarodni tematski zbornik, 1.Ogledala stvarnosti 2.Odjeci 3.Pristupi u obrazovanju 4.Pejzaži uma 5.Glasovi“
17:30Časopis „Lestve“
Učestvuju: mr Dušan Milovanović i Zoran Đorđević
18:00„Srbijanski venac“
Učestvuju: mr Jovan Pejin, Miladin Raspopović i Zoran Đorđević
18:30„Vreme i Istina”
Autor: mr Jovan Pejin
Učestvuju: Džon Bosnić i Dragomir Antonić
19:00„Zatiranje Srbskog naroda Starog Kolašina 1941-47“
Autor: Vasilije Galjak
Učestvuju: dr Radovan Kalabić, Slaviša Biševac i Milan Anđelković

25. OKTOBAR

12:00„Knjige i književnici: o jeziku i beletristici na stranicama prištinskog Jedinstva“
Autor: dr Golub Jašović
Učestvuju: dr Dragomir Kostić, dr Sanja Miketić i dr Slavica Jovanović
12:30„Milorad Ćorac pedagog i naučni radnik”
Učestvuju: dr Golub Jašović, dr Sofija Miloradović, dr Bogdanović Nedeljko, dr Mirjana Petrović Savić i dr Sanja Miketić
13:00„Vukovim tragom na Kosovu i Metohiji“
Učestvuju: dr Golub Jašović, dr Mihajlo Šćepanović, dr Sofija Miloradović, dr Veselinka Labroska, dr Vladan Jovanović i dr Stanislav Stanković
13:30„Tomislav Sekulić-čovek u svom vremenu“
Autori: Đorđe Jevtić i Momčilo Trajković
Učestvuju: mr Jordan Ristić, prof. Dušan Čelić, Novica Sovrlić
14:15„Priče sa krsta“
Autor: Radosav Stojanović
Učestvuju: Milutin Đuričković, Rada Komazec i Jasmina Stoiljković
15:00„Blagoje Nešković“
Autor: dr Ena Mirković
Učestvuju: dr Ivan Becić, dr Petar Ristanović i dr Milutin Živković
15:45„Kosovo u delima srpskih autora“
Autor: Đorđe Jevtić
Učestvuju: dr Dragomir Kostić, Žarko Milenković, Novica Sovrlić,
16:20Kompakt disk „Prosvetljenje“ ‒ muzika sa delima Svetislava D. Božića
Učestvuju: akademik Svetislav D. Božić, dr Branka Radović i dr Nebojša Todorović
17:00„Metodološki izazovi istorijske nauke : tematski zbornik međunarodnog značaja“
Učestvuju: dr Zdravko Deletić, dr Elezović Dalibor i dr Milivoj Bešlin
17:30„Metodika i tehnologija nastave Istorije“
Autor: dr Zdravko Deletić
Učestvuju: dr Zvezdan Arsić, dr Vladan Virijević, dr Dalibor Elezović, dr Aleksandar Životić
18:00„Balkans in Letters: Impressions of an 18th-century Westerner“
Učestvuju: dr Nikola Samardžić, dr Marija Kocić i dr Dalibor Elezović
18:20„HATO agresija u svetlosti pravde; osuđujuća presuda počiniocima NATO agresije na SRJ sa pratećim komentarima“
Učestvuju: dr Zdravko Deletić, dr Uroš Šuvaković i dr Dalibor Elezović
18:50„Srne i rane“
Autor: Milan Mihajlović
Učestvuju: Dragan Lakićević, Milica Bakrač, dr Aleksandra Kostić Tmušić i Milan Anđelković

26. OKTOBAR

12:00Pesnički trenuci: Ivan Lalović i Ivan Sokač
Muzički blok: Filip Sokač, saksofon
12:30„Istraživanje poetike“
Autori: Aleksandar B. Laković i Zoran Pavlović
Učestvuje: Novica Sovrlić
13:00„Sudija u ratu i miru“
Autor: Danica Marinković
Učestvuju: pukovnik MUP-a Ratko Vujadinović i Nebojša Nikolić
13:45„Crkveni hor Branislav Nušić Kosovska Mitrovica“
Autori: Aleksandar i Miljana Dunđerin
Učestvuju: akademik Dimitrije Stefanović, Tamara Adamov Petijević, Petar Rakić i hor
15:00„Odvikavanje od Gospoda“
Autor: Nenad – Jera Radenković
Učestvuju: Ranko Đinović, Radomir Stojanović i Jasmina Stoiljković
15:30„Tajna damine igre“
Autor: Dušan Milić
Učestvuju: Milan Mihajlović i prof Sanja Erjavec
16:00„Sveti Jovan Vladimir – istorija i kult“
Autor: dr Đorđe Đekić
Učestvuju: dr Radomir Popović i dr Božidar Zarković
16:30„Privremena koža“
Autor: Petros Golitis
Učestvuju: Akademik Adam Puslojić, Dejan Mastilović i Marija Puslojić
17:00Zadužbinarstvo
Učestvuju: Branko Antić, Miloš Petković i gosti
18:00„Poguraj vetar“
Autor: Zoran D. Milojević
Učestvuju: Darinka Vučinić, Vanja Bulić, Miladin Raspopović i Dragoslav Bokan
18:45„Sedam pečata“
Autor: Novica Sovrlić
Učestvuju: Aleksandar B. Laković, dr Dragomir Kostić i Aleksandar Dunđerin

27. OKTOBAR

10:00Čuvari baštine, dokumentarni serijal
autor: Predrag Radonjić
12:00Kosovski vilajet – celina Kosmeta i Makedonije, Život Srba i uzajamne veze
16:00Čuvari baštine, dokumentarni serijal
autor: Predrag Radonjić