Sala „Vasko Popa“

Preuzmite program u sali „Vasko Popa“ u PDF formatu
Ponedeljak, 24. oktobar
13.00-13.50 VUKOVA ZADUŽBINA – Kako se čita Vukova „Danica“, učestvuju profesori i učenici
14.00-15.30 PROSVETA – Predstavljanje romana: „U ponoru uma“, autor: Rusija Marinković i „Firentinski šal“, autor: Vesna Radović, govore: generalni direktor „Prosvete“ Dragan Milenković, Radomir Smiljanić i dr. Naučna studija iz oblasti medicine „Podologija“, autor prim dr Javorka B. Delić
16.00-16.50 SVET KNJIGE – „Pogled iz oštrog ugla“, autor: Vjekoslav Vukadin; „Snovanja“, autor: Milan Bunjevac, govore: Mićo Cvijetić, Stevo Ćosović i autori
17.00-17.50 ZADUŽBINA „PETAR KOČIĆ“ BANJA LUKA-BEOGRAD – Petar Kočić, „Sabrana djela“, govore: Nikola Vukolić, Nikola Strajnić, Dragutin Ilić, Duško Pjevulja
18.00-18.50 RROM PRODUKCIJA – „Vučica doline“, pesme, autor: Zvjezdana Podraščić iz Banje Luke, govore: Zdravko Odorčić, Zlatomir Jovanović, Bajram Haliti; Jovana Bokunović i autor
19.00-19.50 RROM PRODUKCIJA – Predstavljanje poeme „Tri pesnika“ – stradanje Srba, Jevreja i Roma, autor: Bajram Haliti, govore: Zlatomir Jovanović, Zdravko Odorčić i autor
Utorak, 25. oktobar
11.00-11.50 ADVAITA – Aleksandar Loven, „Izdaja tela“, govori Mile Malešević
12.00-12.50 POKRAJINSKI SEKRETARIJAT ZA OBRAZOVANJE, UPRAVU I NACIONALNE MANJINE–NACIONALNE ZAJEDNICE – Visoka škola strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov“, Vršac, „Četvrti stalež. Žena kroz istoriju“, autor: dr Ivana Spasović, govore: dr Mirča Maran, dr Jasmina Milanović i autor
13.00-13.50 PROMETEJ, NOVI SAD – Svejn Mensland, „Srbija u očima stranaca u XIX veku“
14.00-14.50 PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE U SRBIJI – Predstavljanje izdanja Glavnog odbora SPKD „Prosvjeta“, Pale: Bojan Maksimović „Svetlost za malog čoveka“, govore: mr Jordan Ristić i Viktor Šećerovski; akademik Vojislav Maksimović „Pogledi svjedoka i učesnika“, govore: mr Jordan Ristić i prof. dr Miloš Kovačević; Miroslav Toholj „Vrsta koja izumire“, govori: prof. dr Miloš Kovačević; Ranko Bilinac „Stradanje mitropolita Svetog Petra i sveštenika mitropolije Dabrobosanske u Drugom svjetskom ratu 1941-1945“, govore: prof. dr Miloš Kovačević i Željko Vujadinović
15.00-15.50 PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE U SRBIJI – Predstavljanje knjige prof. dr Milana Blagojevića „Politička anatomija jedne presude, desupstancija Republike Srpske“, izdanje Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, govore: dr Nevenko Vranješ, prof. dr Vladimir Đurić, mr Aleksandar Vranješ i autor
16.00-16.50 PRAVNI FAKULTET UNIVERZITETA U BEOGRADU – „Knjige i periodične publikacije objavljene tokom Prvog Svetskog rata na Krfu, u Solunu i Bizerti“, govori dr Svetlana Mirčov; „Filozofija prava“, autor: Gustav Radbruh, govore: akademik Danilo Basta, dekan prof. dr Sima Avramović i prof. dr Dragan Mitrović
17.00-17.50 UDRUŽENJE ZA ODBRANU ĆIRILICE „DOBRICA ERIĆ“ – „Srpski narod u Crnoj Gori kroz vjekove“, autor: Goran Kiković, govore: Branislav Otašević i Miodrag Kojić
18.00-18.50 RROM PRODUKCIJA – Predstavljanje knjige „Kratke priče“, pesme, govore: Zlatomir Jovanović, Zdravko Odorčić, Jovana Bokunović, Bajram Hliti i Lidija Ćirić
19.00-19.50 RROM PRODUKCIJA – Poezija: „Kabanica za suze“, autor: Lidija Ćirić, govore: Zlatomir Jovanović, Zdravko Odorčić, Jovana Bokunović i autorka
Sreda, 26. oktobar
11.00-11.50 IR RROM PRODUKCIJA – Roman „Ljubavi puna“ i zbirka poezije „Budna sanjam“, autor Ruža Rosi, govore Zlatomir Jovanović, Zdravko Odorčić, Jovana Bokunović i autorka
12.00-12.50 EVOLUTA – „Evropski okviri srpskog feminizma“, učesnici: dr Ana Stolić, dr Jasmina Milanović i dr Ivana Pantelić, razgovor o knjigama: „Sestre Srpkinje i evropski feminizam“
13.00-13.50 PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE U SRBIJI – Predstavljanje izdanja: „Dejtonski sporazum za mir u Bosni i Hercegovini / Dayton agreement for peace in Bosnia and Hercegovina“, „Sud i tužilaštvo BiH u funkciji (de)stabilizacije Republike Srpske“, zbornik radova sa tematskog skupa, „Dejtonski sporazum, dve decenije mira i pouke za svet“, „Sud i tužilaštvo“, zbornik radova, govore: Nenad Kecmanović, Anja Filimonova, Aleksandar Pavić, Predrag Ćeranić, Dževad Galijašević i Mlađen Cicović
14.00-14.50 HERA EDU – „Kriza u evrozoni“, Ognjen Radonjić, govore: Miodrag Zec, Ivan Vujačić
15.00-15.50 AMBASADA IZRAELA – Panel „Nova Izraelska književnost“, učestvuju: Filip David, Gojko Božović („Arhipelag“) i Zoran Hamović („Clio“)
16.00-16.50 NIKASSO-NM (Banatski kulturni centar) – Predstavljanje autora Banatskog kulturnog centra
17.00-17.50 SVET KNJIGE – „Srpski kulturni narativ“, autor: akademik Staniša Tutnjević; „Fenomen Čeković“, autor: Miloš Lazić, govore: Boško Lomović, Stevo Ćosović i autori
18.00-18.50 PANČEVAČKO ČITALIŠTE (nosilac štanda: Gradska biblioteka Pančevo) – Zajednička Predstavljanje izlagača na štandu pančevačkog čitališta: učestvuju: Nemanja Rotar, pisac i gradski većnik za kulturu, urednici izdanja i predstavnici suizlagača
19.00-19.50 DOM OMLADINE PANČEVO – Rukopisi „Zbornik poezije i kratke proze mladih sa prostora bivše Jugoslavije“ i „Draft“ omladinski informator, učestvuju: autori, urednici izdanja i predstavnici izdavača
Četvrtak, 27. oktobar
10.00-10.50 BIBLIOTEKA SAVEZA SLEPIH SRBIJE „DR MILAN BUDIMIR“ – Stvaralaštvo slepih i slabovidih autora: pesnikinja Biljana Krstić, pisac Dragan Popović Kuruzlija, pisac Nenad Nimčević i mr Ranko Burić, autor knjige „Odolevanje nemaru“
11.00-11.50 EDUKA –E-učenje i nastava, govore autori i moderator doc. dr Dragan Šaletić
12.00-12.50 EDUKA – „Dopustite deci da odu i pronađu sebe“, autor: Verene Kast, govore: urednici, prevodilac Nina Janaćković i prof. dr Žarko Trebješanin; Zbornici „Čas za ugled“ (razredna i predmetna nastava), govore: urednici i prof. dr Olivera Radulović
13.00-13.50 ZAVOD ZA UDŽBENIKE – „Volim te Sandra, ako nije problem“, autor: Zoran Božović
14.00-14.50 REGIONALNI CENTAR ZA TALENTE „MIHAJLO PUPIN“, PANČEVO – „Na strani darovitih: 15 godina regionalnog centra „Mihajlo Pupin“, učestvuju: dr Dragoljub Cucić i dr Jelena Angelovski, urednik
15.00-15.50 NEW LOOK ENTERTAINMENT – Digitalne knjižare i digitalne biblioteke, o značaju e-books formata i iskustvima govori Zlatko Ahmić
16.00-16.50 MEDIJA CENTAR „ODBRANA“ – „Pad noćnog sokola“ Slaviše Golubovića, „Kraljevsko vazduhoplovstvo“, Bojana Dimitrijevića i „Borbeni avioni Prvog svetskog rata“, Dragana Cvetkovića, govore: Slaviša Golubović, general-potpukovnik Jovica Draganić, Bojan Dimitrijević, Ljubodrag Stojadinović, Dragan Cvetković, Dragana Marković
17.00-17.50 PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE U SRBIJI – Predstavljanje izdanja Republičkog zavoda za statistiku: „Otvorena knjiga o Popisu u BiH 2013“, govore: Velimir Savić i Ognjen Ignjić
18.00-18.50 HERA EDU – „Modni marketing“, autor: Milica Slijepčević, govore: Nataša Pavlović Bujas, Radmila Janičić
19.00-19.50 RROM PRODUKCIJA – „Satkan od bola“, pesme, autor: Đurđica Marinić, govore: Zdravko Odorčić, Đurđica Marinić, Zdenko Jelčić, Zlatomir Jovanović, glumac i autor
Petak, 28. oktobar
10.00-10.50 KNJIŽEVNI SALON SLOBODAN MARKOVIĆ LIBERO – Predstavljanje knjige poezije Mišela Boltresa
11.00-11.50 GANEŠA KLUB – „Kraljevstvo Slovena“ Mavra Orbinija, govore Jovan I. Deretić i Dragoljub P. Antić
12.00-12.50 AKADEMSKA MISAO – „Sudbina istine 1991“; „Sudbina istine 1992“; „Humke 1“; „Humke 2“; autor: Mihailo Vukas, govore: autor, M. Vukadinović, M. Lopušina
13.00-13.50 FILMSKI CENTAR SRBIJE: NAMA FILM- Kosovo vera i pomirenje, zbornik, eseji o filmu „Enklava“, govore: Anica Dobra, Goran Radovanović i Žarko Obradović
14.00-14.50 RROM PRODUKCIJA – „Priče iz Srebrenice i Bratunca“, govore: Ćamil Duraković, Aleksandar Vučić, premijer Republike Srbije, Zlatomir Jovanović, Jovana Bokunović, Mladen Grujičić, načelnik opštine Srebrenica
15.00-15.50 PREDSTAVNIŠTVO REPUBLIKE SRPSKE U SRBIJI – predstavljanje izdavačke djelatnosti Matične biblioteke Istočno Sarajevo: Pavle Kaluđerčić „Sjećanje na ljude i događaje“, govore: dr Saša Knežević i Vuk Krnjević; Jeni Ligtenberg „Ratni dnevnik Pale 1993 -1995“, priredio akademik Mirko Šošić (izdavači: Svet knjige, ANURS), govore: Dragan Davidović, dr Dragan Kalinić, Stevo Ćosović i akademik Mirko Šošić
16.00-16.50 SKD PROSVJETA – Predstavljanje novih izdanja „Srbulje u bivšem Varaždinskom generalatu“ Radovana Grujića, priredila dr sc. Tatjana Subotin-Golubović i „Sakralna baština Srba u zapadnoj Slavoniji“, dr sc. Aleksandre Kučeković, govore: Čedomir Višnjić (ur.), dr sc. Tatjana Subotin i dr sc. Aleksandre Kučeković
17.00-18.50 UDRUŽENJE „FLAVIJAN“ LJUBOVIJA – „Ispovest slučajnog saputnika“, Aleksandar Torik, protosinđel Serafim Petković; „Čudna lica poslovica“, autor: Mirjana Bulatović
19.00-19:50 UČITELJSKI FAKULTET UNIVERZITETA U BEOGRADU – Odabrani spisi, Mile Savić, govore: Dejan Vuk Stanković, Slobodan Kanjevac, Petar Bojanić, Časlav Koprivica
20.00-20.50 RROM PRODUKCIJA – Predstavljanje međunarodne antologije „Svi smo mi Božija deca“, omaž glumcu Milenka Zablaćanskog, govore: Zlatomir Jovanović, Zdravko Odorčić, Jovana Bokunović, Nela Mihajlović, Aleksandar Dunić, „U književnom stvaralaštvu“, autor: Bajram Haliti, govore Zdravko Odorčić, Zlatomir Jovanović i autor
Subota, 29. oktobar
11.00-12.50 KRIMINALISTIČKO-POLICIJSKA AKADEMIJA – Predstavljanje novih izdanja
13.00-13.50 ČIGOJA ŠTAMPA – „Dešifrovanje prošlosti“, autor: Dušan T. Bataković, govore: Vojislav Pavlović, prof. dr Slobodan G. Marković, dr Miloš Ković i autor
14.00-14.50 ŠAHINPAŠIĆ – Predstavljanje knjige „Kosovo, početak raspada“, autor: Azem Vlasi, govore: Nenad Čanak, Čedomir Jovanović
15.00-15.50 SRPSKO PROSVJETNO KULTURNO DRUŠTO „PROSVJETA“ SARAJEVO – Zorka Janjić „Ukrasi života“ (etnološka studija), Svjetlana Slapšak „Preživeti i uživati – o antropologiji hrane“ (eseji i recepti), Izabrana poezija Duška Trifunovića, Adelina Paulina Irbi i Georgina Mjur Mekenzi „Putovanja u slovenske provincije Turske u Evropi“, „Almanah“ Prosvjetin godišnjak za 2015. godinu, „Bosanska vila“ časopis za književnost, kulturu i društvena pitanja, katalog izložbe „Ženskom rukom“, učesnici: prim. dr Savo Vlaški, predsjednik „Prosvjete“, Dejan Garić, Dragana Tomašević, Stevan Tontić, Slobodan Šoja
16.00-16.50 DOKUMENTACIONO-INFORMATIVNI CENTAR „Veritas“ – „Hronika prognanih krajišnika 4“, autor: Savo Štrbac, govore: Branislav Radivojša, Predrag Vasiljević, Savo Štrbac, Korana Štrbac, Svetlana Spajić
17.00-17.50 SVET KNJIGE – „Miris badema u Kambodži“, autor Aleksandar Milošević; „The secent of almond in Cambodia“ – izdanje na engleskom jeziku, govore: Mićo Cvijetić, Tatjana Ćosović i autor
18.00-18.50 KRAJIŠKI PRIVREDNIK – „Republika Srpska Krajina – istorijski i geopolitički uzroci formiranja, okupacija i posljedice“, grupa autora, govori prof. dr Milorad Opsenica
19.00-19.50 RROM PRODUKCIJA – „Nestvarno stvarni“, pesme, autor: Dijana Jelčić, govore: Zdravko Odorčić, Zdenko Jelčić, Zlatomir Jovanović i autorka