Сала „Иво Андрић“ 2017-05-19T12:36:24+00:00

Сала „Иво Андрић“

Преузмите програм у сали „Иво Андрић“ у ПДФ формату
Понедељак, 24. октобар
12.00 – 12.50 ОБЈАВЕ БАШТИНЕ: ГРАДОВИ И ДВОРЦИ У СРЕДЊОВЕКОВНОЈ СРБИЈИ Милана Кашанина – Учествују: Бранка Иванић, Јана Алексић
13.00 – 13.50 ПИСАЦ У ФОКУСУ: ЗАХАР ПРИЛЕПИН – Разговара Сања Милић
14.00 – 14.50 ПИСАЦ У ФОКУСУ: ЕРЛЕНД ЛУ – С писцем разговарају: Младен Весковић, Тамара Крстић
15.00 – 15.50 ИЗДАВАЧКЕ ТАЧКЕ: „ДИСОВО ПРОЛЕЋЕ“, ЧАЧАК – Учествују: Даница Оташевић, Богдан Трифуновић, Јован Пејчић, Марија Радуловић, Драган Хамовић
16.00 – 16.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: ВУЛЕ ЖУРИЋ
17.00 – 19.00 ИРАН, ПОЧАСНИ ГОСТ
Уторак, 25. октобар
12.00 – 12.50 ШЕКСПИР, СЕРВАНТЕС И ЕВРОПСКА КЊИЖЕВНОСТ ДАНАС – Учествују: Зорица Бечановић, Јасна Стојановић, Александар Јерков, Мина Ђурић
13.00 – 13.50 ОБЈАВА БАШТИНЕ: СОПОЋАНИ, ИСТОРИЈА И АРХИТЕКТУРА МАНАСТИРА – Учествују: Маја Ђорђевић, Невена Дебљовић Ристић, Јана Алексић
14.00 – 14.50 ИЗДАВАЧКЕ ТАЧКЕ: ДРУШТВО ЧЛАНОВА МАТИЦЕ СРПСКЕ У ЦРНОЈ ГОРИ – Учествују: Драго Перовић, Горан Радоњић, Јелица Стојановић, Весна Ђорђевић
15.00 – 15.50 ПИСАЦ У ФОКУСУ: ПОЕЗИЈА И ФИЛМ У ОПУСУ ЗАХАРА ПРИЛЕПИНА – Учествују: Милена Марковић, Мирољуб Стојановић, Сања Милић
16.00 – 16.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: УГЉЕША ШАЈТИНАЦ
17.00 – 17.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: ЈЕЛИЦА СТОЈАНОВИЋ
18.00 – 18.50 ЈП ЗАВОД ЗА УЏБЕНИКЕ –„Теорија културе“, аутор: Ђуро Шушњић
Среда, 26. октобар
12.00 – 12.50 ВИЛ ФИРТ: ПРЕВОЂЕЊЕ ЈУЖНОСЛОВЕНСКИХ КЊИЖЕВНОСТИ, ПРОБЛЕМИ РЕЦЕПЦИЈЕ – Учествују: Младен Весковић, Милош Константиновић
13.00 – 13.50 ИЗДАВАЧКЕ ТАЧКЕ: ИЗДАВАШТВО СРБА У ДАНАШЊОЈ ХРВАТСКОЈ Учествују: Боривој Чалић, Ђорђе Нешић, Драган Хамовић
14.00 – 15.50 ЈАСЕНОВАЦ У ИСТОРИОГРАФИЈИ И КЊИЖЕВНОСТИ – Учествују: Србољуб Живановић, Надежда Винавер, Вања Шмуља, Владимир Лукић, Саша Ачић, модератор: Маја Радонић
16.00 – 16.50 ПЕСНИЦИ И КЊИГЕ: ВОЈИСЛАВ КАРАНОВИЋ, ЖИВОРАД НЕДЕЉКОВИЋ
17.00 – 17.50 ПЕСНИЦИ И КЊИГЕ: ЂОРЂЕ НЕШИЋ, ЂОРЂО СЛАДОЈЕ
18. 00 – 18.50 ОБЈАВЕ БАШТИНЕ: ВИТО КОТОРАНИН, НЕИМАР ДЕЧАНА – Учествују Никола Маловић, Милан Тодоровић, Јана Алексић
19.00 – 19.50 ДОБРА КЊИГА – „Повратак богиње”, осма књига, аутор Милован Мића Јовановић, учествује: Божидар Андрејић и Жарко Требјешанин
Четвртак, 27. октобар
10.30 – 11.50 НЕОЛИБРИС – Коришћење електронских ресурса у савременом библиотекарству
12.00 – 12.50 Свечано уручење награда 61. Међународног београдског сајма књига
13.00 – 14.50 Форум Библиотекарског друштва Србије „Библиотеке и набавке књига: статистика, пракса, јавне набавке, откуп“
15.00 – 15.50 ИЗДАВАЧКЕ ТАЧКЕ: ЧАСОПИС „СЕНТ“, НОВИ ПАЗАР – Учествују: Енес Халиловић, Соња Шљивић, Милан Р. Симић
16.00 – 16.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: ВЕСНА КАПОР
17.00 – 17.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: ЕНЕС ХАЛИЛОВИЋ
18.00 – 18.50 ОБЈАВЕ БАШТИНЕ: ВУК БРАНКОВИЋ, СЛАВНИ И ВЕЛМОЖНИ ГОСПОДИН – Учествују: Радивој Радић, Марко Шуица, Јана Алексић
19.00 – 19.50 ОБЈАВЕ БАШТИНЕ: КАТЕНА МУНДИ III – Учествују: Коста Чавошки, Милош Ковић, Јана Алексић, Душан Т. Батаковић, Мило Ломпар, Бранимир Нешић
Петак, 28. октобар
12.00 – 12.50 СРПСКИ РОМАН У ДОМАЋЕМ ФИЛМУ – Учествују: Срђан Вучинић, Саша Радојевић, Весна Перић, Иван Велисављевић
13.00 – 13.50 ОБЈАВЕ БАШТИНЕ: СРБИ У ХАБЗБУРШКОЈ ЦАРЕВИНИ ОД 1526. ДО 1918. – Учествују: Зоран Колунџија, Дејан Микавица, Горан Васин, Ненад Лемаић, Ненад Нинковић, Јана Алексић
14.00 – 14.50 КРЕАТИВНИ ЦЕНТАР – Округли сто „Значај сликовница за децу“
15.00 – 15.50 ИЗДАВАЧКЕ ТАЧКЕ: ЕДИЦИЈА „ПОВЕЉА“, КРАЉЕВО – Учествују: Драгана Типсаревић, Дејан Алексић, Ана Гвозденовић, Верослав Стефановић, Драган Хамовић
16.00 – 16.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: ВЛАДАН МАТИЈЕВИЋ
17.00 – 17.50 ПИСЦИ И КЊИГЕ: МИЛОШ ЈЕВТИЋ
18.00 – 18.50 ЋИРИЛИЧНО ПИСМО У ТРЖИШНИМ КОМУНИКАЦИЈАМА – Учествују: Миладин Шеврлић, Љубивоје Ршумовић, Миливоје Павловић, Милица Костић, Жозеф Лончар, Мирослав Мусић, Бранка Оташевић, Зоран Јевтовић, Горан Пековић, Првослав Плавшић
19.00 – 19.50 ЖИРАВАЦ – Представљање књига „Речи из безгласја“ Милоша Бркића, „Тројада“ Драгана Глоговца, „Птице из погледа“ Гордане Милошевић, говоре Милана Ступић и Недељко Бабић
20.00 – 20.50 МИРОСЛАВ – „Трофеји“ аутор Тамара Маринковић, говоре: Душан Цицвара, Слободан Јарчевић, Мирослава Петровић и аутор
Субота, 29. октобар
14.00 – 14.50 ЛИРСКА АНИМА: НОВЕ СРПСКЕ ПЕСНИКИЊЕ – Учествују: Соња Шљивић, Соња Веселиновић, Гордана Смуђа, Сузана Ђорђевић, Надија Реброња, Јана Алексић
15.00 – 15.50 ЖИРАВАЦ – Представљање књига „Путокази“ аутора СлавицеГарић, Годишњак „Запис“ Горњи Милановац, „Мрс воду пије“ аутора Божидара Станара, „Животопис жене“ аутора Милесе Илић, говори Слободан Ристовић
16.00 – 17.50 ФИЛОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ – Представљање издања, учествују: Љиљана Марковић, Ивана Трбојевић, Новица Петровић, Катарна Расулић, Марко Чудић, Весна Крајишник и Дивна Тричковић
18.00 – 18.50 КАТЕНА МУНДИ – „Анатомија Друге Србије“, аутор: Маринко М. Вучинић
Недеља, 30. октобар
12.00 – 12.50 Примопредаја Отворене књиге
13.30 Песнички маратон