Програми на штандовима излагача

Преузмите програм на штандовима излагача у ПДФ формату
Недеља, 23. октобар
10.00-21.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима
10.00-21.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-21.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологија поезије „Сви смо ми Божија деца“, „Нестварно стварни“
16.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација методологије Димитрија Петрова за учење страних језика за српску публику, говорник: Демјан Петров
19.30 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Свечано отварање Руског националног штанда и изложбе издавачког програма московске Владе „Москва од књига“
Понедељак, 24. октобар
10.00-20.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима
10.00-20.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-20.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
11.00-11.50 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ Презентација Издавчког програма Града Москве
12.00 МАТИЦА СРПСКА – Представљање „Прва књига“ Матице српске за 2016. Годину, Лука Трипковић, „Осмех под гором маслиновом“, Јован Гавриловић „Стубови“, Срђан Петровић „Фрактали“, учествује: Владислава Гордић Петковић
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Ђорђе Писарев
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологија поезије „Сви смо ми Божија деца“, „Нестварно стварни“
12.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – „Тржиште књига Русије“
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
13.00-13.50 СВЕТ КЊИГЕ – „У лавиринту стихије савременог света“, аутор: Ристо Тубић, говоре Стево Ћосовић и аутор
13.00-14.00 АДВАИТА – Јан Шолтен, „О здрављу и мудрости самоспознаје“
13.00-14.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Вујица Огњеновић
13.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ Презентација књига за децу са ометеним видом
14.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација Московског међународног сајма књига у Санкт Петерсбургу и Сајма историјске литературе, говори, Сергеј Кајкин
14.30 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Милана Љепојевића „Издаја“
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Марко Кравос, „У камен, у воду“, Никола Моравчевић, „Српске властелинке“, „Марко Мрњавчевић“, Невен Цветићанин, „Државништво модерног доба“, „Политичка механика и вештина државништва“, Угљеша Шајтинац, „Банаторијум“
15.30 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање издања СПКД „Просвјета“ одбор Гацко
15.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Презентација књиге „Гласовне боје речи“
16.00-17.00 ЕВОЛУТА – Милош Јагодић, аутор књиге „Србија и стара Србија“
16.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ Презентација издавачког програма града Москве
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – Дружење са ауторима књига
17.00-18.00 СВЕТ КЊИГЕ – „Мала приношења“, аутор: Мићо Цвијетић, говоре Стево Ћосовић и аутор
17.00-18.00 ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТИ У БЕОГРАДУ – „Ефекти пореске и социјалне политике на ефикасност и правичност“
17.00-18.00 ЕВОЛУТА – Јелена Пауновић, ауторка књиге „Филип Христић, први српски дипломата и англофил“
17.00-18.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Манга радионица
17.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Јеленa Зелинскајa „Дуга памет“
18.00-19.00 ЕВОЛУТА – Снежана Ранковић, ауторка књиге „Наполеонов речник“
18.00-19.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Оригами радионица
18.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација методологије Димитрија Петрова за учење страних језика за српску публику
19.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Отворени час руског језика
Уторак, 25. октобар
10.00-20.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима;
10.00-20.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-20.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
11.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Бранка Чубриловића „Петар Кочић и његово доба“
12.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање три побједничка романа на конкурсу „Златна сова“
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Никола Кајтез
12.30-13.00 ЗАДУЖБИНА „ПЕТАР КОЧИЋ“ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Сусрет са Михајлом Пантићем, аутором књиге „Читати, шта друго“
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологија поезије „Сви смо ми Божија деца“, „Нестварно стварни“
13.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – представљање посебног издања Музеја савремене умјетности Републике Српске „Простор, облик, додир“ које је прилагођено за слепе и слабовиде особе
13.00-14.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Драшко Ређеп
13.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Презентација „Путовања са Јеленом Зелинскајом“
14.00-15.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Милисав Савић
14.00-16.00 ОКРУГЛИ СТО О КЊИЖЕВНОСТИ ЗА ДЕЦУ И МЛАДЕ – говоре: Фархад Хасанзаде, Можган Шејхи, штанд ИР Иран, хала 2а
14.00-16.00 РАДИОНИЦА ИЛУСТРАЦИЈЕ – учествују: Сахар Хорасани, Рахеле Бархурдари, Махшид Дараби, сахар Садатмирхусеини, штанд ИР Иран, хала 2а
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Ивана Васиљевић, „Кратка историја чоколаде“, Ратко Дангубић, „Толико тога је већ тамо“, Љубодраг Димић, „Југославија и Хладни рат“, Душко Лопандић, „Време таме, време сјаја“, Милан Пеца Николић, „Културан свет“;
15.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Такмичење слика „Ја волим Русију“
16.00-17.00 ЕВОЛУТА – Ђорђе С. Костић, аутор књиге „Трагови и сенке“
16.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Винко Пандуревић, „Живот се брани истином“
16.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Презентација књиге „Крим и одисеја грчке легије“,
17.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Тање Тулековић „Драксенић 1941-1945. Године“
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – „Српско-руски војни заповедници од времена Петра Великог до Октобарске револуције“,
17.00-18.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Нала и Бела, прича о усвајању“, учесници: аутор Тања Петернек и уредник Николета Новак
17.00-18.00 ЕВОЛУТА – Радивој Радић, аутор књиге „Клио се стиди“, против злостављања историјске науке
18.00-18.50 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Денис, пас који плеше“
18.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Сусрет са Аном Гончарвом, писцем за децу и презентација серије књига о Јењи и Јељи, малим ракунима, говори, Ана Гончарва
19.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – През. првог водича кроз Србију у Русији
Среда, 26. октобар
10.00-20.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима
10.00-20.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-20.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
11.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Промоција књиге „Шест дуката за Иконију“ Саве Гуслов Марчета
12.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Влада Вркеша „Консензус – кључ унутрашњег уређења БиХ“
12.00-12.50 ПЧЕЛИЦА – Представљање 3. кола едиције „Деца читају српску историју“, учесник: Слободан Станишић, аутор
12.30-12.50 ЗАДУЖБИНА „ПЕТАР КОЧИЋ“ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Сусрет са Васом Павковићем, аутором књиге „Океан Дунав“
12.00 АРКА – Представљање књиге „Ватре наших живота” (изабране и нове песме) Милана Стојановића
12.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Стипендисти Владе Јапана говоре о искуству током студирања у Јапану
12.00 КУЛТУРА ЋИРИЛИЦЕ – Представљање пројекта МЕЂУНАРОДНА ИЗЛОЖБА КАЛИГРАФИЈЕ; ПЕСМЕ ЋИРИЛИЦОМ ВАЗДА ПЕЧАТАНЕ; старе српске песме у извођењу чланова РЕНЕСАНСА, Драгана Млађеновића-Шекспира и Миодрага Ристића, на простору изложбе.
12.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Бићу најбоља верзија себе: метод мршављења: савети за здравље и лепоту за жене и мушкарце” аутор Ивана Ђорђевић
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Мирко Демић
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологија поезије „Сви смо ми Божија деца“, „Нестварно стварни“
13.00 АРКА – Представљање књиге „Преодева се постање” (поезија), Живорада Ђорђевића Жеђа
14.00-15.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Лана Страјнић
14.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација „Путовања по Русији“
14.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Књига о ћутању” аутор Зорица Томић
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Ласло Блашковић, „Прасвршетак“, Јани Вирк, „Последње Сергијево искушење“, Веселин Марковић, „Ми различити“, Живорад Недељковић, „Улазак“, Дарко Тушевљаковић, „Јаз“
15.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге и ДВД-а „Свједочим злочин над злочинима“
16.00-17.00 ПОГЛЕД НА ИРАНСКИ ФИЛМ, – учествују: Наргес Абјар, Мехзад Данеш; пројекција филма, штанд ИР Иран, хала 2а
16.00-17.00 ЕВОЛУТА –Ана Столић, ауторка књиге „Сестре Српкиње“
16.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање издања Универзитета у Источном Сарајеву: „Радови“, бр. 18, три тома
16.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација Центра словенских култура
16.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Јавно предавање „Традиција Православне иконографије“
16.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Креирање радости: никад није касно да остварите своје снове” аутор Драгана Стојић
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – Дружење са Александром Пећинар, ауторком књиге „Српско-грчки дипломатски и савезнички односи“ и Милошем Јанковићем приређиваченм књиге „Војвода Живојин Мишић“ из едиције „Војводе“
17.00-17.30 Представљање монографије ИРАН, ЧУДЕСНИ СВЕТ ЛЕПОТЕ И РАЗНОВРСНОСТИ, штанд ИР Иран, хала 2а
17.00-18.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књига „Илустроване бајке, избор за девојчице“ и „Илустроване бајке, избор за дечаке“,
17.00-18.00 ЕВОЛУТА – Јасмина Милановић, ауторка књиге „Делфа Иванић“
17.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање издања Удружења стрип цртача „Девета димензија“, стрипови: „Сарајевски атентат“ (Срби у Првом свјетском рату) и „Nedođij@.com“
17.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Сусрет са Аном Гончарвом, писцем за децу и презентација серије књига о Јењи и Јељи, малим ракунима, говори, Ана Гончарева
18.00-19.00 ЕВОЛУТА – Ивана Пантелић, ауторка књиге „Партизанке као грађанке“
18.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – „Статистички годишњак Републике Српске“ и „Ово је Република Српска“
18.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Књижевно- музички квиз и презентација књиге „Магична флаута“
19.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација електронског уређаја за учење руског језика као страног
Четвртак, 27. октобар
10.00-20.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима
10.00-20.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Презентација за децу „Моја Москва“
10.00-20.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на осноу иранског националног епа „Шахнама“
11.00-12.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Изволте у бајку са Снежаном“, учесник: Љубивоје Ршумовић, аутор
11.00-12.00 АРХИПЕЛАГ – Књиге за лектиру у издању Архипелага
11.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Такмичење у читању „Ја волим Русију“
11.00-18.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Цртани филмови за децу
12.00-15.00 БИГЗ ШКОЛСТВО – Дигитални час – Представљање уџбеника БИГЗ школства у дигиталном издању
12.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Квиз и забавни садржај о руском језику за школску децу
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Иванка Косанић
12.00 КУЛТУПА ЋИРИЛИЦЕ – Радионца ћирилице, мала школа краснописа, учесници ОШ Вожд Карађорђе
12.30-13.00 ЗАДУЖБИНА „ПЕТАР КОЧИЋ“ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Сусрет са Ранком Рисојевићем, аутором књиге „Сестре и другарице
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
12.00-16.00 АРХИПЕЛАГ – Програмска акција „Библиотека за школе“
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологија поезије „Сви смо ми Божија деца“, „Нестварно стварни“
13.00-20.00 ПРОСВЕТА – Представљање књиге „Теби“, аутор: Ивана Васиљевић, ауторка ће промовисати и потписивати књигу
13.00-14.00 АГОРА – Представања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Мики Миклош Мароти
14.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање дјела Бранка Чучка (четврти том, Драме, Колумне II)
14.00-16.00 САВРЕМЕНА ИРАНСКА КЊИЖЕВНОСТ учествуу: Мустафа Мастур, Али Асгар Мохамадхани, Насим Мар’аши, штанд ИР Иран, хала 2а
14.00-17.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Мирјана Бобић Мојсиловић „Анђео чувар”, „Обећао си ми” и други наслови
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Борис Белингар „Илустрована историја београдских кафана“, Љубомир Ерић „Сигмунд Фројд: Живот са страхом од смрти“, Александар Животић „Југословенско-совјетски војни односи“, Бошко Мијатовић „Илустрована историја београдских кафана“, Ана Ристовић „Чистина“, Немања Ротар „Последњи Ромеји“, „Сутрадан после детињства“
15.00-17.00 ДРУШТВО ЗА АФИРМАЦИЈУ КУЛТУРЕ „ПРЕСИНГ“ – Иван Ивановић, разговор са читаоцима о књизи „Црвени краљ“
15.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – представљање издавачке дјелатности Матичне библиотеке Источно Сарајево
16.00-18.00 БИГЗ ШКОЛСТВО – Дигитални час – Представљање уџбеника БИГЗ школства у дигиталном издању
16.00-17.00 ЕВОЛУТА – Марко Шуица, аутор књиге „Вук Бранковић, славни и велможни господин“
16.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Немања Ротар, „Сутрадан после детињства“, књига о Мики Антићу и одрастању
16.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Ана Гончарова „Књига магичних речи“
16.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање издања Специјалне библиотеке за слијепа и слабовида лица Републике Српске
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ –Дружење са ауторима књига: „Пад ноћног сокола“ Славише Голубовића; „Краљевско ваздухопловство“ Бојана Димитријевића и „Борбени авиони Првог светског рата“ Драгана Цветковића
17.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Семинар „Преводи као мост између Русије и Србије“
17.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Нинџа од Јапана са Балкана” Марија Грујић
17.00-18.00 СВЕТ КЊИГЕ – „Бела крила“, аутор: Миодраг Мики Јекнић, говоре: Мићо Цвијетић, Стево Ћосовић и аутор
17.00-18.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Били и Бајфордова шума“, учесници: аутор Зорица Бајфорд и уредник Николета Новак
17.00-18.00 ЕВОЛУТА – Никола Керавица, аутор књиге „Непобедиви Константин“
18.00-19.30 ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ У БЕОГРАДУ – „Светски систем криза и научник“, аутор Имануел Валернштајн
18.00-19.00 ДРУШТВО ЗА АФИРМАЦИЈУ КУЛТУРЕ „ПРЕСИНГ“ – Зоран Шкиљевић, разговор са публиком
18.00 АРКА – Представљање књиге „Отисци свесног” (философеме) Риста Василевског
18.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Шести п(ј)еснички сусрет на штанду Републике Српске
18.00 ДОБРА КЊИГА – „Стакласто тело“, Анђелија Стевановић
Петак, 28. октобар
10.00-21.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима;
10.00-21.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-21.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
11.00-12.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Драган Јовановић Данилов
11.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – През. интерактивног онлајн курса о обуци у читању белетристрике на руском језику „Читање је увек у Вама“ и интернет порталу „Обрзовање на руском језику“
12.00-13.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање 3. кола едиције „Деца читају српску историју“, учесник: Слободан Станишић, аутор
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Милан Р. Симић
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
12.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање часописа Српска вила, изд. ОО СПКД „Просвјета”, Бијељина. Говоре: проф. др Цвијетин Ристановић, др Јелена Ђурковић, мр Љиљана Лукић и Душанка Новаковић
12.00-16.00 ИК РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из поезије „НЕСТВАРНО СТВАРНИ“ аутор Дијана Јелчић
13.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге „Етика у медијима и пословању“
14.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књига „Положај националних мањина у постдејтонској БиХ“и „Социолошко-политиколошке маргиналије“
14.00-14.50 ИСОРИЈСКИ АРХИВ ПАНЧЕВО – Промоција књиге „Ветрењаче Војводине некад и сад“, др Живана Крејић
14.00-17.00 ЧИГОЈА ШТАМПА- Мирјана Бобић Мојсиловић „Анђео чувар”, „Обећао си ми” и други наслови
15.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Семинар о учењу руског језика као страног језика за филофоге за руски језик
15.00-17.00 ПРОМЕТЕЈ, НОВИ САД, СТУДЕНТСКИ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР НОВИ САД – Потписивање фотомонографије „Збогом Брус Ли – Забрањенима Улаз Беспослен“
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Александар Баљак „Зидови на хоризонту“, Младен Вуруна „Седам језивих дана“, Горан Марковић „Три приче о самоубицама“, Драгољуб Мићуновић „Живот у невремену III“, Срђан В. Тешин „Приче с Марса“, „Скрати причу“, Еуген Шуљгин „С неког другог света“
16.00-17.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Чувари круне Цара Душана“, учесник: Бранко Милорадовић, аутор
16.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање Зборника најбољих радова из информатике
17.00-18.00 СВЕТ КЊИГЕ – „Бијела лица несаница“, аутор: Милена Дрпа, говоре: Стево Ћосић и ауторка
17.00-18.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Олимпијски сан“, учесник: Силвија Оташевић, аутор
17.00-18.00 ЕВОЛУТА – Радивој Радић, аутор књиге „Друго лице Византије“
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – „Верска служба у српској војсци у Првом светском рату“ и „Јован Драгашевић“
17.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Мирјане Кусмук „Рат и мир у Босни“
17.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Отворен разговор „Млади писац: Предмети, могућности, свакодневни живот“
17.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Креирање радости: никад није касно да остварите своје снове” аутор Драгана Стојић
18.00-19.00 ЕВОЛУТА – Милета Продановић, аутор књиге „Поворка чудеса“
18.00-19.00 ДРУШТВО ЗА АФИРМАЦИЈУ КУЛТУРЕ „ПРЕСИНГ“ – Боривоје Петковић, потписивање књиге
18.00-19.00 ЗАВОД ЗА УЏБЕНИКЕ И НАСТАВНА СРЕДСТВА ИСТОЧНО САРАЈЕВО – Потписивање романа „Чудовиште из Савског језера“
Субота, 29. октобар
10.00-21.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима
10.00-21.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова;
10.00-21.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, Трдиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“; Уметничке радионице: калиграфија, илустрација, минијатура
12.00-13.00 ПЧЕЛИЦА – Представљање књиге „Овчарско – кабларска ризница“, учесник: Раша Попов, аутор
11.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Саопштење одлуке о „Повељи успјеха 2016“
12.00-13.00 БИГЗ ШКОЛСТВО – Дигитални час – Представљање уџбеника у дигиталном издању.
12.00-13.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Зоран Ђерић
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
12.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Презентација интерактивног онлајн курса о обуци у читању белетристрике на руском језику „Читање је увек у Вама“ и интернет порталу „Обрзовање на руском језику“
12.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање издања Књижевне заједнице „Васо Пелагић“, Бања Лука
12.00-16.00 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Рецитовање стихова из антологије поезије „Заспао на јави“, аутор: Петар Чернов
13.00-14.00 ПЧЕЛИЦА МАРКОВИЋ – Представљање књиге „Изволте у бајку са Снежаном“, учесник: Љубивоје Ршумовић, аутор
13.00-14.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига, Ђорђе Д. Сибиновић
13.00-16.00 ЧИГОЈА ШТАМПА- Мирјана Бобић Мојсиловић „Анђео чувар”, „Обећао си ми” и други наслови
13.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Матије Бећковића „Одломци из читавог“
13.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Алексеј Варламов „Вук који мисли“
14.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање часописа „Агон“
14.30-16.00 ШТА ИРАНЦИ ЗНАЈУ О СРПСКОЈ КЊИЖЕВНОСТИ – Учествују: Али Асгар Мохамадхани, Мустафа Мастур, штанд ИР Иран, хала 2а
15.00-16.00 ДРУШТВО ЗА АФИРМАЦИЈУ КУЛТУРЕ „ПРЕСИНГ“ – Ален Алиспахић, дружење са читаоцима
15.00-17.00 АРХИПЕЛАГ – Јелена Ленголд „Рашчарани свет“, Вида Огњеновић „Висока волтажа“, Михајло Пантић „Овога пута о болу“, „Новобеоградске приче“, Милета Продановић „Витилиго“
15.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Смиљане Моравац Бабић „Моја прича“
15.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Славиша Павловић „Завет“
15.30 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – „Доларска жаока“ – промоција књиге Предрага Бојиновића
16.00-18.00 БИГЗ ШКОЛСТВО – Дигитални час – Представљање уџбеника у дигиталном издању
16.00-17.00 ДРУШТВО ЗА АФИРМАЦИЈУ КУЛТУРЕ „ПРЕСИНГ“ – Алиса Салопек , потписивање књиге
16.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Еве Зоненберг „Неурачунљиви“
16.30 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Представљање књиге Радмила Б. Радовановића „Елеусински сонети“
17.00 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Промоција књиге Марка Ромића „Православни манастири Републике Српске“
17.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – „Речна флотила 1915-2015“ Бошка Антића и Драгана Спасојевић и „140 година Војногеографског института“ Радоја Банковића, Славише Татомировића, Дејана Ђорђевића, Марка Милашиновића
17.00 ГЕНЕРАЛНА УПРАВА МЕЂУНАРОДНИХ ИЗЛАГАЧА САЈМОВА КЊИГА – Русија – Максим Замшев“Хоћу мир“ и „На заласку сунца епохе“
17.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – Потписивање књиге „Бићу најбоља верзија себе: метод мршављења: савети за здравље и лепоту за жене и мушкарце” аутор Ивана Ђорђевић
17.30 ПРЕДСТАВНИШТВО РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У СРБИЈИ – Промоција књиге Рада Димитријевића „Пјевај, Јефимијо“
18.00 ЧИГОЈА ШТАМПА – „Алфама” Данијел Чехранов
19.00-21.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Cosplay show
Недеља, 30. октобар
10.00-21.00 МИРОСЛАВ – Тамара Маринковић на штанду потписује своје књиге и разговара са посетиоцима;
10.00-21.00 АМБАСАДА ЈАПАНА – Пројекција аниме филмова
10.00-21.00 ИРАН, ГОСТ САЈМА – „Накали“, традиционално епско приповедање на основу иранског националног епа „Шахнама“
11.00-12.00 АГОРА – Представљања на штанду, дружење са читаоцима и потписивање књига: Слободан Симић
12.00-13.00 СВЕТ КЊИГЕ – „Исповест Вуку“, аутор: Радивој Прокопљевић, говоре: Мићо Цвијетић, Стево Ћосовић и аутор
12.00-14.00 АМБАСАДА ИЗРАЕЛА – „Израел кроз игру“
13.00-20.00 МИРОСЛАВ – Радмила Дробац на штанду потписује своје књиге
13.00 МЕДИЈА ЦЕНТАР „ОДБРАНА“ – „Од партизанског санитета до санитетске службе војске 1941-1945“, Вељка Тодоровића и Бранислава Поповића и „Заразне болести у српском народу и војсци током ратова у 20. веку – рад српског санитета на њихвој превенцији и лечењу“ Драгана Микића
18.00 ОДЕЉЕЊЕ ГРАДА МОСКВЕ ЗА МАСОВНЕ МЕДИЈЕ И ОГЛАШАВАЊЕ – Свечано уручивање поклона изложбе Издавачког програма града Москва Школи при Амбасади Руске Федерације, Филолошком факултету Универзитета у Београду и Народној библиотеци Србије