„Плато Милоша Црњанског“

Преузмите програм на „Платоу Милоша Црњанског“
Недеља, 23. октобар
17.00-17.50 АДВАИТА – Анита Мурђани: Потпуно исцељење“ и „Може ли рај бити на земљи“, говори: Миле Малешевић
Понедељак, 24. октобар
12.00-13.50 ПОДУХВАТИ: ДОБА КРАЉА ПЕТРА, СРБИ 1903–1914 – Учествују: Милош Ковић, Слободан Наумовић, Слободан Владушић, Маринко Вучинић, Зоран Хамовић
14.00-14.50 АРХИПЕЛАГ – Марко Кравос „У камен, у воду“, представљање књиге изабраних песама, говоре: Марија Митровић, Гојко Божовић и Марко Кравос
15.00-15.50 АГОРА – Нова библиотека за децу „Слон који лети”; представљање књига Ђорђа Писарева „Позна вечера за Госпођу Фиби“, Натали Спасове „Прва љубав у Ружичастој улици” Родија Дојла „Сјајно!“, учествују: уредник Ненад Шапоња, аутор Ђорђе Писарев и модератор Наташа Дракулић
16.00-16.50 ШТА ЈЕ КЊИГА МЕНИ? – Разговори са познатима о искуству читања, учествују: ђакон Ненад Илић из СПЦ и Маја Радонић
17.00-17.50 РАДИО ТЕЛЕВИЗИЈА СРБИЈЕ – Представљање књиге „Стереофонија“, аутори: Здравко Маљковић и Љубинко Гордић, учествују: Велибор Хајдуковић, Соња Крстић, Синиша Ранков и аутори, модератор Зоран Бојичић
18.00-18.50 АРЕНА ОД РЕЧИ: ИЗМЕЂУ НАЦИОНАЛНЕ И КОЛОНИЈАЛНЕ КУЛТУРЕ – Александар Гаталица, Срђан Шљукић, Владимир Кецмановић, Владимир Димитријевић, модератор Маја Радонић
19.00-19.50 СВЕТИГОРА – Зборник „У спомен и славу Светог Јована Владимира“, учесници: митрополит црногорско-приморски Амфилохије, свештеник Радомир Никчевић, др Срђан Пириватрић
Уторак, 25. октобар
11.00-11.50 АГОРА – „Филозофија ентропије“, аутор: Никола Кајтез, учествују: Ненад Шапоња, Наташа Дракулић и аутор
12.00-12.50 АГОРА – „Живот или понашање – Књижевни Нови Сад – Јаков Игњатовић, Жарко Васиљевић, Александар Тишма“, аутор Драшко Ређеп, учествују: уредник Ненад Шапоња, Наташа Дракулић и аутор
13.00-13.50 ЕВОЛУТА – „Клио се стиди – против злостављања историјске науке“, аутор: др Радивој Радић, учесници: аутор, др Синиша Мишић, др Милета Продановић, и др Љубинко Раденковић
14.00-14.50 АРХИПЕЛАГ – Невен Цветићанин „Државништво модерног доба“, „Политичка механика и вештина државништва“, говоре: др Предраг Ј. Мaрковић, др Горан Башић, др Владимир Милисављевић, Гојко Божовић и аутор
15.00-15.50 КЊИЖЕВНА ОПШТИНА ВРШАЦ – Представљање књиге „Публика“ Федерика Гарсије Лорке, учествују: др Драшко Ређеп, Бојана Ковачевић Петровић и Александра Манчић
16.00-16.50 ПРОМЕТЕЈ, НОВИ САД – Представљање књиге „Марихуана, љубав и лек“, аутор: Зоран Стојановић; трибина „Легализација марихуане у здравствене сврхе“, говори: др Јован Ћирић
17.00-17.50 ШТА ЈЕ КЊИГА МЕНИ? – Учествују Душан Савић, истакнути спортиста, и Маја Радонић
18.00-18.50 НАРОДНА И УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ – Представљање књиге „С планине и испод планине“, критичко издање поводом 100-годишњице од смрти Петра Кочића. Учествују: проф. др Душан Иванић, проф. др Ранко Поповић и Љиља Петровић Зечић
19.00-19.50 АРЕНА ОД РЕЧИ: КЊИГА И АНГАЖОВАНОСТ, ПОЖЕЉНЕ И ПОТИСНУТЕ ТЕМЕ – Учествују: Маринко Вучинић, Васа Павковић, Мухарем Баздуљ и модератор Маја Радонић
Среда, 26. октобар
11.00-11.50 ТРЕЋИ ТРГ – „Теофрастов врт“, Петер Хухел, Стеван Тонтић и Дејан Матић
12.00-12.50 ГРАМАТИК – Елена Бујевич, „Две душе“, с руског превела Душица Мрђеновић, говоре: аутор, преводилац и уредник Данило Јокановић
13.00-13.50 ФОРУМ, НОВИ САД – „Српско-мађарски речник“, учествују: Мирјана Бурзан, Агнеш Кациба, Вера Васић, Иштван Њормаркаи, Јанош Бренер, Габор Вираг
14.00-14.50 АРХИПЕЛАГ – „100 словенских романа“ и „Slawa“, представљање едиција, говоре: др Андреја Рихтер, директорка Форума словенских култура, Јани Вирк, Ласло Блашковић, Гојко Божовић
15.00-15.50 NEOPRESS DESIGN & PRINT – „Рођени да трчимо“, аутор: Кристофер Макдугал, учествују: Горан Бојић и Горан Митрашиновић
16.00-16.50 ЗАДУЖБИНА ПЕТАР КОЧИЋ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Михајло Пантић, Читати шта друго, говоре: Никола Вуколић, Младен Весковић и Душко Певуља
17.00-17.50 СВЕТ КЊИГЕ – Роман „Шума савијеног дрвећа“, аутор Дане Стоиљковић; приче „На удици“: аутор Горан Недељковић, говоре: Миливоје Јовановић, Душан Стојковић и аутори
18.00-18.50 АРЕНА ОД РЕЧИ: ЧИЈЕ ЈЕ НАШЕ НАСЛЕЂЕ? – Учествују: Пеђа Ристић, Милош Ковачевић, Ненад Макуљевић, Владимир Димитријевић, модератор Маја Радонић
19.00-19.50 ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ У БЕОГРАДУ – „Глобална економија и њени економски системи“, аутори: Пол Грегори и Роберт Стјуарт, говорници: др Иван Вујачић, др Огњен Радоњић
Четвртак, 27. октобар
11.00-11.50 АГОРА – „Феномен забавне математике“, поводом „Нове мозгалице 2“, аутор: Мики Миклош Мароти, учествују: Наташа Дракулић и аутор
12.00-12.30 ЗАДУЖБИНА „ПЕТАР КОЧИЋ“ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Ранко Рисојевић, „Сестре и другарице“, говоре: Никола Вуколић, Јовица Аћин
13.00-13.50 ИЦ МАТИЦЕ СРПСКЕ – Ново коло антологијске едиције „Десет векова српске књижевности“, учествују Миро Вуксановић, Славко Гордић, Радивоје Микић
14.00-14.50 АРХИПЕЛАГ – Еуген Шуљгин, „С неког другог света“, представљање српског издања романа, говоре: Вида Огњеновић, Зоран Пауновић, Гојко Божовић, Еуген Шуљгин
15.00-15.50 АКАДЕМСКА КЊИГА – Представљање књиге Румјане Еберт „Углови и овали“, учествују: Драган Великић, Јан Красни и ауторка
16.00-16.50 ШТА ЈЕ КЊИГА МЕНИ? – Учествују: пуковник Миливоје Пајовић, начелник Центра за мировне операције Војске РС и Маја Радонић
17.00-17.50 КРЕАТИВНИ ЦЕНТАР – Представљање књиге „Дијета за тинејџерке – УПС!“, учесници: аутор др Јагода Јорга, уредник Анђелка Ружић, средњошколци
18.00-18.50 ПРОМЕТЕЈ – Трибина – Политика Европске Уније према избеглицама, учествују Душан Шимка, др Владимир Гречић, др Владимир Првуловић, доц. др Марија Алексић
19.00-19.50 ЦЕНТАР ЗА ОБРАЗОВАЊЕ „FENG SHUI ИНСТИТУТ САНДРА ДРИНЧИЋ“ – Feng Shui тајне за пословне просторе и успешно пословање
Петак, 28. октобар
11.00-11.50 МИРОСЛАВ – Сабрана дела Биљане Видовић „Окови срца“, „Живот у машти“, „Некад и сад“, говоре: Слободан Јарчевић, Мирослава Петровић и аутор
12.00-12.30 ЗАДУЖБИНА „ПЕТАР КОЧИЋ“ БАЊА ЛУКА-БЕОГРАД – Петар Кочић, монографска издања „Јаблан“ и „Мргуда“, двојезично (грчки, француски, њемачки, италијански), говоре: Никола Вуколић, Коља Мићевић, Наташа Мијатовић
13.00-13.50 ГРАДСКА БИБЛИОТЕКА „ВЛАДИСЛАВ ПЕТКОВИЋ ДИС“ – „Представљање добитника Дисове награде“. Учествују: Томислав Маринковић, Огњен Обрадовић, Даница Оташевић, Петар Матовић
14.00-14.50 ТРЕЋИ ТРГ – „Читач папиларних линија“ Ева Липска, Бисерка Рајчић, преводилац и Дејан Матић, уредник
15.00-16.30 ПРОМЕТЕЈ, НОВИ САД, у сарадњи са Студентским културним центром из Новог Сада – Представљање фотомонографије „Збогом Брус Ли – Забрањенима Улаз Беспослен“, учесници: Здравко Вулин, аутори: Славко Матић и Небојша Рељин, промотери: Раша Попов, Зоран Кесић
16.00-16.50 ШТА ЈЕ КЊИГА МЕНИ?
17.00-17.50 УДРУЖЕЊЕ КЊИЖЕВНИКА И КЊИЖЕВНИХ ПРЕВОДИЛАЦА ПАНЧЕВА – Уметнички магазин „Квартал“, учествују: Васа Павковић и Јасна Милићев
18.00-18.50 КАТЕНА МУНДИ – „Медији и Трећи светски рат“, аутор: Слободан Рељић
19.00-19.50 ДАНИЦА, ГОДИШЊАК ВУКОВЕ ЗАДУЖБИНЕ посвећен Косову и Метохији
20.00-20.50 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Представљање књиге „Митска прича о краљу Харши из Канауџа, Индија“ / „Mitikani paramiči katar o thagari Harša andar o Kanaudžo, India“, говоре: Златомир Јовановић, Бајрам Халити, Здравко Одорчић и Јована Бокуновић
Субота, 29. октобар
11.00-11.50 АКАДЕМСКА КЊИГА – представљање књиге добитника Нобелове награде 2014 Патрика Модијана „Да се не изгубиш у крају“, учествују: Мирјана Уакин и Мића Вујичић и Бора Батић
12.00-12.50 ПРОМЕТЕЈ – Представљање књиге „Пропаст српских регрута“, учествује Мира Радојевић
13.00-13.50 МАЂАРСКО УДРУЖЕЊЕ КЊИЖАРА И ИЗДАВАЧА – Представљање новог издања збирке песама „Прашине света“ Ота Толнаиа, учествују: Арпад Вицко, Габор Чордаш и аутор
14.00-14.50 АРХИПЕЛАГ – Представљање књиге песама „Језички триптихон“, аутор: Славе Ђорђо Димоски, учествују: Душко Новаковић, Гојко Божовић и аутор
15.00-15.50 РРОМ ПРОДУКЦИЈА – Додела награда песницима и гостима из иностранства чији су радови у антологији песама, учествују: Златомир Јовановић, Здравко Одорчић, Јована Бокуновић, Бајрам Халити и Зденко Јелчић
16.00-16.50 ШТА ЈЕ КЊИГА МЕНИ?
17.00-17.50 ХЕРА ЕДУ – „Сумрак Медитерана“, аутор: Харис Дајч, говоре: Јосип Врандечић, Никола Самарџић, Зоран Антић
18.00-18.50 КЊИЖЕВНА ОМЛАДИНА СРБИЈЕ – Додела књижевних награда „Пегаз“ за 2016. годину
19.00-19.50 КАТЕНА МУНДИ – Представљање књиге „Усташе: балканско срце таме“, аутор: Срђа Трифковић, учествују: Бранимир Нешић и аутор
20.00-20.50 РУСИКА – Представљање књиге „Речи које су промениле свет“, аутор Љубинка Милинчић
Недеља, 30. октобар
12.00-12.50 МИРОСЛАВ – Сабрана дела Радмиле Дробац „Чежња за изгубљеним рајем моје младости“ и „Волим те на хиљаду језика“, учествују: Ђоко Стојичић, Слободан Јарчевић и аутор