FESTIVAL STVARALAŠTVA MLADIH

Ponedeljak, 22. oktobar

11.00-15.00Izložba Beogradske umetničke škola za dizajn i nove medije
12.00-14.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – demonstracija srpske kaligrafije

Utorak, 23. oktobar

12.0013.00 NB Raka Drainac, Blace
čitanje radova napisanih u okviru „Novinarske radionice“
13.0015.00 Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – demonstracija srpske kaligrafije

Sreda, 24. oktobar

11.00-13.00Ninina likovna radionica – likovna radionica za decu, „Naslovna stranica knjige koju bih sa uživanjem pročitao“
13.00-15.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – Međunarodna izložba kaligrafije, uz „pesme ćirilicom vazda pečatane“ ansambla Renesans i Dragana Mlađenovića-Šekspira
15.00-17.00Dani ćirilice Bavanište – likovni radovi prispeli na ovogodišnji konkurs, lutke, ilustracije, kaligrafski i vezeni radovi. Predstavljanje dve zbirke dečjih radova, KUD Aca Obradović

Četvrtak, 25. oktobar

11.00-13.00Požarevačka gimnazija
Predstavljanje Literarne družine “Razvitak” i časopisa “Razvitak”
Radionica Sekcije kreativnog pisanja
– Radionica Sekcije besedništva
13.00-15.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – radionica ćirilice, mala škola krasnopisa za školsku decu
15.00-17.00Prva beogradska gimnazija
– Hor Prve beogradske gimnazije “Dušan Maksimović – Dumaks” izvodi kompoziciju Karla Dženkinsa “Adiemus”
– “I više vam mogu reći” – nastup članova Literarnog kluba Prve beogradske gimnazije koji čitaju svoje priče i pesme
– “Reči u slikama” – članovi Likovnog kluba Prve beogradske gimnazije slikaju inicijale, minijature i ilustracije

Petak, 26. oktobar

12.00-13.00OŠ Branko Radičević, Batajnica – „Knjige koje govore“ , inspirisano delima Branislava Nušića – „Nušićeva sećanja
13.00-15.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – demonstracija srpske kaligrafije

Subota, 27. oktobar

11.00-13.00Medicinska škola iz Užica
– pozorišna predstava „Kako sam ponovo postao normalan“ Slobodana Simića, u režiji Valentine Zlatanović Marković
– Poetsko-scenski program „Samo dela ljubavi“ (ime i delo akademika Vladete Jerotića)
– izložbe fotografija i crteža sa motivima književnih dela (prateći program), čitanje i pevanje pesama naše i svetske književnosti
13.00-15.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – demonstracija srpske kaligrafije
15.00-17.00Udruženje građana „Kultura ćirilice“ – predavanje o istoriji pisma i osvrt na Vinčansku civilizaciju
17.00-19.00Laguna i Valinor organizuju kosplej takmičenje. Počasni gost i predsednik žirija Piter V. Bret, pisac

Nedelja, 28. oktobar

12.00Politehnička škola, Požarevac
– dramski prikaz „Tamna strana meseca“, prema tekstu Zlatka Grušanovića
13.00Ekonomska škola, Užice
– „Kako je zapisao Vuk…“ – dramski prikaz izvoda iz Srpskog rječnika, Vuka Karadžića, izdatog 1818. godine